DUYURULAR

27. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE
  03 Kasım 2021

27. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE

PLANLAMASI YAPILAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE !!!

 

TÜM ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN SON 48 SAAT İÇERİSİNDE YAPILAN PCR (COVİD 19) TEST SONUÇ BELGELERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

 

* BAŞARILI OLAN ADAYLARIN İNTİBAK EĞİTİMLERİ, 14/11/2021 TARİHİNDE BAŞLAYACAK VE ADAYLARIN PLANLANDIKLARI POMEM MÜDÜRLÜKLERİNDE YAPILACAKTIR.

* POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN ADAYLAR 14/11/2021 PAZAR GÜNÜ SAAT 14.00’TEN İTİBAREN KURUMUMUZA GİRİŞ YAPABİLECEK OLUP SON GİRİŞ SAATİ 17.00’DİR. BELİRTİLEN SAATE KADAR KAYITLARINI YAPTIRMAYAN ADAYLAR HAKLARINI KAYBEDECEK VE YERLERİNE YEDEK ADAY PLANLAMASI YAPILACAKTIR.

ADAYLARIN KAYIT OLABİLMELERİ İÇİN YANLARINDA GETİRECEKLERİ BELGELER

KİMLİK VE NÜFUS İLE İLGİLİ BELGELER

1-POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞININ İNTERNET SİTESİNDE BULUNAN TAAHHÜT SENEDİNİN NOTERLİKLERCE HAZIRLANARAK TESLİM EDİLMESİ.

2- ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN YERLEŞİM YERİ (İKAMETGAH) VE DİĞER ADRES BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN ADRES BELGESİ ÇIKTISI ALACAKTIR. ADRES (İKAMETGAH) BİLGİLERİ, AİLESİNİN (ANNE, BABA YA DA EŞİNİN) YANINDA OLMAYAN ADAYLAR NÜFUS VE VATANDAŞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE GİDEREK İKAMETGAH BİLGİLERİNİ (OTURMA ADRESİNİ) ANNE, BABA YA DA EŞİNİN YANINA MUTLAKA TAŞIYIP, KURUMDAN BELGE YADA E-DEVLET ÜZERİNDEN ÇIKTI ALACAKTIR. (1 ADET) (GÜVENLİK SORUŞTURMASININ YAPILABİLMESİ İÇİN)

3-ADAYLAR E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI ALACAKLARDIR. (1 ADET)

ADAYLAR, AİLE BİREYLERİNİN ANNE, BABA, EVLİ İSE EŞİ VE 18 YAŞINDAN BÜYÜK KARDEŞLERİNİN, DOĞUM YERİ VE TARİHİNİ (GÜN/AY/YIL) VE ADRES BİLGİLERİNİ ÖĞRENİP GELECEKTİR.

4- KİMLİK KARTI (NÜFUS CÜZDANI) VE FOTOKOPİSİ (4 ADET)

(YENİ KİMLİK KARTI KULLANAN ADAYLAR CİLT/AİLE SIRA/SIRA NUMARASINI ÖĞRENEREK GELECEKTİR. )

5- ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) KURUMDAN YA DA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.

6- İSİM DEĞİŞİKLİĞİ VE YAŞ TAHSİSİ OLANLAR (EVLİ İSE EŞLERİDE DÂHİL) BUNLARLA İLGİLİ MAHKEME KARARLARINI YANLARINDA GETİRECEKLERDİR.

7- SGK HİZMET DÖKÜM BELGESİ (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINABİLİR.

8- CEZA DAVASINDA SANIK OLARAK YARGILANMIŞ ADAYLARIN, GEREKÇELİ MAHKEME KARARI. (BERAT, UZLAŞMA VE HÜKMÜN AÇIKLANMASININ GERİYE BIRAKILMASI DÂHİL) ASLI VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

9- SON ALTI AY İÇERİSİNDE ÇEKİLMİŞ 12 ADET BİYOMETRİK FOTOĞRAF (SAÇ-SAKAL TIRAŞI OLMUŞ ŞEKİLDE)

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER

1- MEZUN OLDUĞU ÜNİVERSİTEYE AİT ÖNLİSANS-LİSANS DİPLOMASININ VEYA GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİNİN ASLI VE FOTOKOPİSİ (2 ADET ARKALI ÖNLÜ)

DİPLOMASINI KAYBEDENLER İÇİN ÖĞRENİM DURUM BELGESİ;

(YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETMESİ NEDENİYLE ÜNİVERSİTE DİPLOMASI YANINDA BULUNMAYAN ADAYLAR, DİPLOMALARININ ASLI YERİNE YÜKSEK LİSANS YAPTIĞI ÜNİVERSİTE/ENSTİTÜ/YÜKSEKOKUL TARAFINDAN ONAYLANAN DİPLOMA ÖRNEĞİ İLE BİRLİKTE YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNE DEVAM ETTİĞİNİ GÖSTERİR ONAYLI BELGELERİNİ GETİRMELERİ DURUMUNDA DA KAYITLARI ALINACAKTIR)

2- TEZLİ YÜKSEK LİSANS MEZUNU OLAN, TEZLİ YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI ASLI VE ASLI GÖRÜLMEK KAYDIYLA FOTOKOPİSİ (1 ADET)

2009 VE SONRASI LİSEDE HAZIRLIK SINIFINI OKUYANLAR, (DİPLOMASINDA HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLMİŞ OLACAK 5 YIL, 1+4 YIL, 4+1 YIL, HAZIRLIK+ 4 YIL VB.) DİPLOMA ASLINI VEYA ONAYLI ÖRNEĞİNİ, YOKSA MEZUN OLDUĞU LİSEDEN ALINACAK (HAZIRLIK OKUDUĞU BELİRTİLECEK) İMZALI VE MÜHÜRLÜ BELGE VE 1 ADET FOTOKOPİSİNİ GETİRECEKLERDİR.

ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER

1- ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ ADAYLARDAN “TERHİS BELGESİ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ TERHİS BELGESİNİN ASLI ELİNDE OLMAYAN ADAYLAR ASKERLİK ŞUBELERİNDEN ASLI GİBİDİR İBARELİ TERHİS BELGESİ ALACAKLARDIR. (HAVA DEĞİŞİMİ VB. BİLGİLER BULUNACAK) E-DEVLET ÇIKTILARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

2- 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUN 10’UNCU MADDESİNE GÖRE ASKERLİK HİZMETİNİ YAPMIŞ SAYILANLARDAN İSE “ASKERLİK DURUM BELGESİ “İSTENECEKTİR. (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

3)- VARSA ASKERLİK SÜRESİNCE ALINAN HAVA DEĞİŞİMİ RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

4)- VARSA ASKERLİKTE YA DA SİVİL HAYATTA HERHANGİ BİR SEBEPLE ALINAN SAĞLIK KURULU RAPORU (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

5)- ASKERLİK YAPMAYANLARIN ASKERLİKLE İLİŞİKLERİNİN OLMADIĞINI GÖSTERİR BELGE VEYA E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU BELGE

6)-ASKERLİKTEN MUAF VEYA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ OLMADIĞINI GÖSTERİR ONAYLI BELGE (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

EVLİ OLAN ADAYLAR EŞLERİNE AİT AŞAĞIDAKI YAZILI BELGELERİ GETİRECEKLERDİR.

EVLİLİKLE İLGİLİ BELGELER

1)- EVLİLİK CÜZDANININ ASLI VE EVLİLİK CÜZDANININ İLK ÜÇ SAYFASININ FOTOKOPİSİ (2 ADET)

2)- EŞLERİNE AİT ADLİ SİCİL KAYIT BELGESİ (1 ADET) E-DEVLET ÜZERİNDEN BARKODLU ALINABİLİR.

3)- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNİN FOTOĞRAFLARI (2 ADET GÜNCEL )

4)- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNE AİT NÜFUS CÜZDANI (KİMLİK KARTI) FOTOKOPİSİ 2 ADET

5)- EVLİ OLANLAR İÇİN EŞİ 657 SAYILI KANUNA TABİ DEVLET MEMURU VEYA SÖZLEŞMELİ MEMURLAR ÇALIŞTIĞI KURUMDAN EŞ GÖREV BELGESİ (TC. KİMLİK NUMARASI, EMEKLİ SİCİL NUMARASI, KURUM SİCİL NUMARASI VE İLGİLİ KURUMDA KAÇ YILDIR GÖREV YAPTIĞINI BELİRTECEK ŞEKİLDE OLACAK) VE HİZMET CETVELİ, ONAYLI İMZALI MÜHÜRLÜ (ASLI) VE 1 ADET FOTOKOPİSİ

6- EVLİ OLANLARIN EŞLERİNİN E-DEVLETLERİ ÜZERİNDEN NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ BELGESİ SORGULAMA KISMINDAN VUKUATLI NÜFUS AİLE KAYIT BELGESİ ÇIKTISI. 1 ADET (AİLE BİREYLERİNİN ANNE, BABA, EVLİ İSE EŞİ VE 18. YAŞINDAN BÜYÜK KARDEŞLERİNİN, DOĞUM YERİ VE TARİHİNİ (GÜN/AY/YIL) VE ADRES BİLGİLERİNİ ÖĞRENİP GELECEKTİR. )

 

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİMİZE GELİRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

VE ADAYLARIN YANINDA GETİRECEKLERİ MALZEMELER

 

1- POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLAMASI YAPILAN 27.DÖNEM POMEM ADAYLARI İÇİN EĞİTİM MERKEZİMİZ GİRİŞİNDE HES KODU KONTROLÜ YAPILACAK OLUP HES KODU BULUNMAYAN ADAYLAR İÇERİ ALINMAYACAKTIR. ADAYLARIN MUTLAKA HES KODUNU ALARAK KURUMUMUZA GELMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

2-COVİD-19 AŞISI OLAN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZİN AŞI OLDUKLARINA DAİR BELGELERİNİ (AŞI SERTİFİKASI) YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

3-ADAYLAR EĞİTİM MERKEZİMİZE SAÇ, BIYIK ve SAKAL TIRAŞLARINI OLMUŞ ŞEKİLDE GİRİŞ YAPACAKTIR.

4- COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA HİÇBİR ADAY MASKESİZ BİR ŞEKİLDE OKULA GELMEYECEKTİR.

5- HER ADAY YANINDA KÜÇÜK DEZENFEKTAN VEYA KOLONYA BULUNDURACAKTIR.

6- ADAYLARIMIZI EĞİTİM MERKEZİMİZE YAKINLARI ÖZEL ARAÇ İLE GETİREBİLİR ANCAK KURUM İÇERİSİNE KESİNLİKLE ÖZEL ARAÇ İLE GİRMEK VEYA ARAÇLARI KISA YA DA UZUN SÜRELİ PARK ETMEK YASAKTIR.

7- COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA HİÇBİR ADAYIN YAKINI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İÇERİSİNE ALINMAYACAKTIR.

8- İNTİBAK EĞİTİMİNDE KULLANILMAK ÜZERE SİYAH VEYA LACİVERT YUVARLAK (BİSİKLET, SIFIR) YAKA TEK RENK İKİŞER ADET KISA VE UZUN KOLLU T-SHİRT

9- MONT, PARKA VEYA CEKET (KIŞ ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

10- SİYAH VEYA LACİVERT RENK EŞOFMAN TAKIMI (TEK RENK OMALI)

11- SİYAH VEYA LACİVERT SPOR AYAKKABISI (TEK RENK OLMALI VE EĞİTİM ESNASINDA KULLANILACAĞI İÇİN ESNEK VE RAHAT OLMASINA DİKKAT EDİLMESİ)

12- TERLİK (MAVİ VEYA SİYAH TEK RENK), YETERİ KADAR SİYAH ÇORAP VE İÇ ÇAMAŞIRI

13- PİJAMA TAKIMI, ŞAMPUAN, BANYO VE EL SABUNU, BANYO VE EL HAVLUSU İLE TIRAŞ VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ (TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM MALZEMELERİ KANTİNDEN DE TEMİN EDİLEBİLİR)

14- TERMAL İÇLİK (KIŞ ŞARTLARI GÖZÖNÜNDE BULUNDURULARAK)

15- KAYIT ESNASINDA DOLDURULACAK FORMLAR İÇİN MAVİ RENK TÜKENMEZ KALEM

 

 

EĞİTİM MERKEZİMİZDE KULLANILMASI YASAK OLAN, GETİRİLMEMESİ GEREKEN

VE EMANETE ALINMAYACAK OLAN MALZEMELER

 

1- HER TÜRLÜ --- KAMERALI VE AKILLI CEP TELEFONLARIN, AKILLI SAATLERİN --- (SES VE GÖRÜNTÜ KAYDETMEYEN TELEFON, ŞARJ ALETİ HARİÇ) GETİRİLMESİ KESİNLİKLE YASAK OLUP, EMANET DAHİ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

2- SES, GÖRÜNTÜ VE DEPOLAMA ÖZELLİĞİ OLAN BİLGİSAYAR, TABLET, FOTOĞRAF MAKİNESİ, HARİCİ HARD DİSK, POWERBANK, KAMERA, SU ISITICI VB. ELEKTRONİK CİHAZLAR.


3- HER TÜRLÜ OYUN ALETİ, ARACI VE MALZEMESİ


4- HER TÜRLÜ YİYECEK VE İÇECEK MALZEME


5- DOKTOR RAPORU VE REÇETESİ BULUNMAYAN HER TÜRLÜ BİTKİSEL VE TIBBİ İLAÇLAR, HER TÜRLÜ TIBBİ MALZEME, SPORCU GIDASI VEYA GIDA TAKVİYESİ (PROTEİN TOZU VB.)


6- HER TÜRLÜ KESİCİ VE DELİCİ ALETLER (USTURA, AÇIK JİLET VB.)


7- HER TÜRLÜ TAKI VE AKSESUARLAR (DÜZ ALYANS VE SAAT HARİÇ)


8- HER TÜRLÜ  KİTAP DERGİ VE BENZERİ YAYIN (MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE KÜTÜPHANE MEVCUTTUR)

 


*YUKARIDA BAHSEDİLEN KONULAR DIŞINDA HERHANGİ BİR SORUSU YADA SORUNU OLAN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0272 213 17 42 NUMARALI TELEFONDAN 159 DAHİLİ (EĞİTİM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ) ARAYARAK BİLGİ EDİNEBİLİRLER. 

*GEÇİCİ KAYIT TARİHİ OLAN 14/11/2021 İTİBARİ İLE COVİD-19 TESTİ POZİTİF OLAN VEYA KARANTİNADA BULUNAN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ KARANTİNADA OLDUKLARINA DAİR BELGE VE BİR DİLEKÇELERİNİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE AİT 0272 213 4490  FAX NUMARASINDAN GÖNDERMELERİ GEREKMEKTEDİR. 

*KAN GURUBUNU BİLMEYEN ADAY ÖĞRENCİLERİMİZ KAN GRUPLARINI ÖĞRENEREK GELECEKLERDİR. 

 

Haber Paylaş